İletişim

DERYA DERYA YILMAZ

Yazar, Ressam, Öğretmen / Writer, Painting, Teacher

TÜRKİYE/ANTALYA

Mail: derya@deryayilmaz.com.tr

 

(c) Derya Derya YILMAZ - 2020 Tüm hakları saklıdır.

Koronavirüs salgınında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarına eğitim bursu…

 

Malum. Dünyanın ve ülkemizin başındaki ölümcül bela, yeni tip Covid-19, nam-ı diğer Koranavirüs…

Geçtiğimiz aylardaki sıkıntılı süreçte, sağlık çalışanlarımızın sevdiklerini göremeden, sarılamadan, gerekirse günlerce uyumayıp insan hayatını kurtarmak için, kendi hayatlarını tehlikeye atarak canla başla nasıl mücadele verdiklerini gördük. Maalesef içlerinden pek çoğunu da kaybettik. Kuru teşekkürün yetersiz kalacağını hepimiz biliyoruz. Evet, kaybettiklerimiz için artık yapabileceğimiz pek bir şey yok, ama geride kalan evlatları için  yapabiliriz.

Tüm dünyada ve Türkiye’de hayatın akışını değiştiren bu salgını durdurmak ve toplum sağlığını korumak için çok sayıda kurum ve kuruluş etkin mücadele veriyorken, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Portakal Çiçeği Uluslararası Sanat Kolonisi de böyle düşünmüş olacak ki harika bir adım atmış.                                                             

Kurumlar, bu ortak projeyle, “Korona kahramanlarına destek, çocuklarına gelecek” sloganıyla plastik sanatların tüm disiplinlerinde eser veren sanatçılara çağrıda bulunuyor ve yardımlarını istiyor.

Kayıpların geride bıraktıklarındaki acıyı bir nebze olsun hafifletmek, minnet duygumuzu ifade etmek, onların en kıymetlilerine, çocuklarına eğitim hayatlarında küçük de olsa destek vermek amacıyla geniş katılımlı olacak bu sergi çağrısına, biz sanatçılarda kuşkusuz olumlu yanıt veriyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi önemli bir günde gerçekleştirilecek olan sergideki eserlerin tüm gelirleri, elbette yavrularımızın eğitim hayatları için harcanacak. 

Son katılım gününün, 30 Ağustos seçilmesi de yine mili değerlerimiz açısından oldukça anlamlı bizce. 

Gerek katılacak sanatçılara gerek eserleri satın alarak ve sponsor olarak destek verecek tüm sanatseverlere şimdiden teşekkür ederiz. 

Not: Konuyla ilgili detayları http://portart.org/  sayfasında bulabilirsiniz. 

Hem ne diyorduk #bulaşıcıolaniyiliktir

02.07.2020

Yorum Gönder