İletişim

DERYA DERYA YILMAZ

Yazar, Ressam, Öğretmen / Writer, Painting, Teacher

TÜRKİYE/ANTALYA

Mail: derya@deryayilmaz.com.tr

 

(c) Derya Derya YILMAZ - 2020 Tüm hakları saklıdır.

Hakkımda

DERYA DERYA YILMAZ

Yazar, Ressam, Öğretmen / Writer, Painting, Teacher

Derya Derya Yılmaz, Ankara’da doğdu, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümünü bitirdi. Öykü yayımlamayı sürdürürken Semih Gümüş’ün Notos bünyesinde Adatepe Taşmektep’te gerçekleştirdiği“Yaratıcı Yazarlık Atölyesi”ne katıldı.

Daha çok öykü türü üzerinde yoğunlaşan, öykülerini ve yazılarını Cumhuriyet Kitap, Notos, Kitap-lık, Öykü Gazetesi, Hürriyet Gösteri, Roman Kahramanları, Yeni e, Lacivert dergileriyle, Bir Gün Gazetesi , Bir Gün Kitap ve oggito.com, K24.com.tr, aksisanat.com, edebiyathaber.net sitelerinde yayımlayan, kişisel atölyesinde resim çalışmalarını aralıksız sürdüren yazar-ressam, öte yandan öğretmenlik de yapıyor.

Antalya’da yaşayan, kentin mevsimlik Adalya Kültür Edebiyat Seçkisinin genel sanat yönetmenliğini yürüten ve aksisant.com sitesinde köşesi bulunan sanatçının bazı özel koleksiyonlarda resimleri de yer alıyor. Yılmaz, aynı zamanda yayımladığı hiçbiryerde (2015) adlı romanıyla tanınıyor.
Derya Derya Yılmaz, Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) üyesidir.

Katıldığı Sergiler,

  • “Kadınca Düşler” Karma Resim Sergisi (2015) İkizler Antika Sanat Galerisi (Ankara)
  • “Tenedos’lu Corvus” Kişisel Resim Sergisi (2017) Bozcaada Sanat Galerisi (Çanakkale)
  • “Pamfilya’dan Haber Var” Kişisel Resim Sergisi (2018) Devlet Güzel Sanatlar Galerisi (Antalya)
  • “Pamfilya’dan Likya’ya” Kişisel Resim Sergisi (2019) Antalya Müzesi (Antalya)

_

Derya Derya Yılmaz was born in Ankara, graduated from the Department of Painting Teaching, the Faculty of Education Gazi University. While she was publishing her stories, she also participated in the course called “Creative Writer Workshop” which Semih Gümüş carried out in Adatepe Taşmektep within the scope of Notos.
 The writer-artist who mostly focuses on story, publishes her stories and proses in Notos, Kitap-lık, Öykü Gazetesi, Hürriyet Gösteri, Roman Kahramanları, Yeni e, Lacivert magazines, Bir Gün Nevspaper, Br Gün Book and oggito.com and K24.com.tr and aksisanat.com and edebiyathaber.net web-sites and runs her painting studies continuously in her private workshop also works as an art teacher at a school.
 Artist who lives in Antalya, understakes general art drecting of Adalya Culture Literary Anthology which is a seasonal periodical of the city and she has column  on aksisanat.com web-site. Yılmaz has paintings in some private collections, takes part in mary group exhibitions is also known for her novel “hiçbiryerde”(2015)
Derya Derya Yılmaz, has an member of Antalya Artists Associated (ANSAN)

 The Exhibitions She Attended,

  • “Feminine Thaughts” Group Painting Exhibition (2015) İkizler Antic & Art Gallery  (Ankara)
  • “Corvus From Tenedos” Personal Painting Exhibition (2017) Bozcaada Art Gallery (Çanakkale)
  • There is News From Pamphilia” Personal Painting Exhibition (2018) State Fine Arts Gallery (Antalya)
  • “From Pamphilia to Lykıa” Personal Painting Exhibition (2019) Antalya Museum (Antalya)